وبلاگ

وبلاگ

متیلن کلراید چیست؟
وبلاگ
محصولات شیمیایی عیار

متیلن کلراید چیست؟

متیلن کلراید ماده شیمیایی است که از واکنش بین متان و کلر تولید می­شود. این ماده از لحاظ خواص فیزیکی و شیمیایی به کلروفرم شبیه است با این تفاوت که سمیت کمتری نسبت به آن دارد،  به علت ظرفیت و حلالیت بالا، فراریت، پایداری و غیر قابل اشتعال بودن در بسیاری از صنایع از جمله صنایع رنگ و رزین، داروسازی؛ پتروشیمی، نساجی و همچنین تولید شوینده ها و حلال بسیاری از رزین­ ها، موم ­ها، چربی ­ها و حتی پروتئین­ ها مورد استفاده قرار می­ گیرد.

ادامه مطلب »
دایتومیت چیست
وبلاگ
محصولات شیمیایی عیار

دیاتومیت چیست ؟

دیاتومیت یک نوع خاک متخلخل با منشا رسوبی است،  که ضخامت و وزن آن کم میباشد. این ماده ی معدنی عمدتا اسکلتی از جنس جلبکهای دیاتومه و رادیولاریا دارد. در واقع یک جلبک میکروسکوپی است که اندازه ی آن بین 1500-75/0 متر متغیر است و گاها آن را با نامهای دیگری از قبیل Kieselguhr، Infusorial earth ویا Mountain meal نیز می شناسند. 

 اجزای اصلی تشکیل دهنده ی این سنگها ذرات سیلیسی آبدار هستند،  که تعداد مولکولهای آب در آنها متغیر است. منشا اصلی سیلیس موجود در این مواد سنگهای رسوبی حاصل از بقایای فسیل شده اسکلت دیاتوم، گیاهی آبزی و تک سلولی مربوط به ابتدای دوره میوسن در زمین شناسی است.

ادامه مطلب »
نقش اتانول در تهیه عطر
وبلاگ
محصولات شیمیایی عیار

نقش اتانول در تهیه عطر

اسم شهر پاریس شهره موضوعات مختلفی از جمله رایحه خوش بهترین و اصیل ترین عطرهاست. عطرهایی که  برای نوازش حس بویایی مشتری و تمایل آنها به خرید از متخصصین حرفه ایی برای پیدا کردن فرمول عطرها استفاده می شود، و همچنین  با به کارگیری بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه شامل حلال ها مانند اتانول،  افزودنی های طبیعی مانند رز، یاس، مخلوط گرها که عمدتاً مواد شیمیایی بوده  و همچنین تثبیت کننده ها تأثیر قابل توجهی در کیفیت عطر و طبیعتاً قیمت آن دارد.

ادامه مطلب »